Kierunki

Zamawiane

 

logo NSS CDR 9 0

 

efs

 


Projekt współfinansowany

ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego

Funduszu Społecznego

 

278266
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Wszystkie
4
43
208
1259
278266

W dniu 20 października 2015 r. wyłoniono zwycięzcę Konkursu na najlepszego absolwenta kierunku Matematyka rocznik 2012/2013. Konkurs ten przeprowadzono w ramach projektu „Zwiększenie liczby absolwentów kierunku Matematyka na Politechnice Rzeszowskiej”.

W rywalizacji o nagrodę uczestniczyło 65 osób. Zwycięzcę wyłoniła Komisja Konkursowa, której przewodniczył prof. dr hab. inż. Leonard Ziemiański, Prorektor ds. nauki Politechniki Rzeszowskiej. Laureatem konkursu został pan Kamil Orzechowski, który może się pochwalić najlepszym wynikiem toku studiów. Nagrodą dla szczęśliwego zwycięzcy jest komputer wraz z oprogramowaniem.

Gratulujemy panu Kamilowi wysokich wyników w nauce oraz życzymy dalszych sukcesów.

Do działu DYDAKTYKA została dodana informacja o kursach wraz z harmonogramami.

Najlepsi studenci trzeciego roku studiów I stopnia na kierunku matematyka mieli możliwość wzięcia udziału w wyjazdach studyjnych na uczelnie angielskie i hiszpańskie. Wyjazdy organizowane były w ramach projektu "Zwiększenie liczby absolwentów kierunku Matematyka na Politechnice Rzeszowskiej". Naszych studentów gościły: Uniwersytet Coventry, uczelnia ciesząca się tytułem jednej z najnowocześniejszych brytyjskich szkół wyższych a także ośrodki hiszpańskie: Politechnika oraz Uniwersytet w Walencji.  

wyjazd

Studenci z Polski mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, prowadzonych dla tamtejszych słuchaczy, w Hiszpanii m. in. przez prof. Igora Tkachenkę. Mieli możliwość zapoznać się między innymi z takimi zagadnieniami jak: modelowanie matematyczne, przejścia ciała ze stanu stałego w stan ciekły oraz modelowanie matematyczne drgania struny z dwoma źródłami wzbudzania. W trakcie tygodniowego pobytu studenci odwiedzili również Wydział Matematyki Uniwersytetu w Walencji, gdzie spotkali się z prof. Enrique Llorens Fusterem, który w ramach wspomnianego projektu gościł w 2013 roku na WMiFS i prowadził zajęcia z matematyki.

W Anglii zdecydowanie najciekawsze były warsztaty z zastosowań matematyki we współczesnym świecie i być może w tym zakresie wizyty studyjne zaowocują udziałem naszych studentów we wspólnym, międzynarodowym projekcie. Przykładowe tematy badań to m.in. Matematyka w kryminalistyce, Matematyka w przemyśle filmowym, Matematyka na boisku piłki nożnej, itp. Współpraca z zagranicznymi kolegami, prowadzona z oczywistych względów via internet, miałaby się zacząć na początku przyszłego roku.

Oba wyjazdy były dla studentów niezwykle kształcące, poszerzyły horyzonty i być może zapoczątkują międzynarodową współpracę naukową. Nie obyło się rzecz jasna bez drobnych „przygód”, jak strajk pracowników linii lotniczych, a co za tym idzie znacznie wydłużona droga powrotna, czy też zagubione bagaże… Nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na atmosferę i niezmiennie dobre humory uczestników.

Do działu DYDAKTYKA została dodana informacja o nowych kursach wraz z harmonogramami i listami uczestników.

W dniach 21-22 maja 2014 r. gościem Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej będzie prof. dr hab. Mariusz Woźniak, który wygłosi trzy wykłady:

  • „O rozróżnianiu wierzchołków grafu”. Wykład odbędzie się w Sali Rady Wydziału MiFS, L-102 (budynek L) 21 maja 2014 r. (środa) o godz. 11:00.
  • „Problemy komunikacji w grafach, część 1”. Wykład odbędzie się w Sali P-15 (budynek P) 21 maja 2014 r. (środa) o godz. 16:00.
  • „Problemy komunikacji w grafach, część 2”. Wykład odbędzie się w Sali P-22 (budynek P) 22 maja 2014 r. (czwartek) o godz. 8:30

Zapraszamy na wykłady!

W dniach 9-10 kwietnia 2014 r. gościem Wydziały Matematyki i Fizyki Stosowanej  będzie prof. dr hab. Kazimierz Goebel, który wygłosi dwa wykłady:

  1. „Wybrane obrazki z topologii, część 1”. Wykład odbędzie się w Sali P-15 (budynek P) 9 kwietnia 2014 r. o godz. 16:00
  2. „Wybrane obrazki z topologii, część 2” . Wykład odbędzie się w Sali P-22 (budynek P) 10 kwietnia 2014 r. godz. 8:30

Zapraszamy na wykłady!

W związku z realizacją przez Politechnikę Rzeszowską projektu „Zwiększenie liczby absolwentów kierunku Matematyka na Politechnice Rzeszowskiej” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zapraszam do złożenia oferty na przeprowadzenie zajęć dydaktycznych – wykładów prowadzonych przez specjalistów z instytucji finansowych dla studentów kierunku matematyka. 

W projekcie przewidziano realizację 60 godzin lekcyjnych (45 minut) dla maksimum 140 osób. Zajęcia należy zrealizować do dnia 14 grudnia 2014 r. według wspólnie zaakceptowanego harmonogramu. Zajęcia będą się odbywać na terenie Politechniki Rzeszowskiej. 

Uprzejmie proszę o przesłanie pisemnej oferty, zawierającej: 
- nazwisko i imię, 
- miejsce pracy i stanowisko, 
- tematykę wykładów, 
- liczbę godzin wykładów i cenę za 1 godzinę wykładu, 
w terminie do 28 lutego 2014 r. mailem:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub faxem: (17) 854 0168.

W dniach 7-9 października 2013 r. gościem WMiFS będzie Profesor Enrique Llorens Fuster.  

Zapraszamy na wykłady - szczegóły w załączniku.

Do działu DYDAKTYKA została dodana informacja o nowych kursach wraz z harmonogramami i listami uczestników.

Od 1 października 2013 r. obowiązuje nowy Regulamin przyznawania stypendiów.

Nowy regulamin...

Kierunki Zamawiane
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów;  tel.: +48 17 865 11 00, fax: +48 17 854 12 60, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ,